BRICKBORD, fajans, E. Aro, Tyra Lundgren, Arabia. 1900-talets första hälft.

280766. BRICKBORD, fajans, E. Aro, Tyra Lundgren, Arabia. 1900-talets första hälft.

Benställning i vitkalkad metall, sarg i björk. Sannolikt senare underrede. Längd 85, bredd 59, höjd 58 cm.

Bruks/åldersslitage, skador, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 870