HANDPUMPAR, 4 st, för vatten, mässing samt koppar, 18/1900-tal.

280724. HANDPUMPAR, 4 st, för vatten, mässing samt koppar, 18/1900-tal.

Handtag i trä.
3 st i koppar, 1 st i mässing.
Längd (exklusive handtag) 59 - 70 cm.

Bruksslitage, fläckar, bucklor, en saknar munstycke.

Gör en kostnadsfri värdering!

Handtag i trä.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 083