280606. ROLF PALM. Miniatyrvaser i stengods, 2 st.
Miniatyrvaser i stengods, den ena med blå och olivgrön glasyr,
den andra med brun och mjölkvit glasyr, signerade och daterade Palm Mölle 1967, höjd ca 7 cm.
På vasen med vit och brun glasyr finns ett avslag vid mynningen, den andra med en liten skönhetsfläck som resultat från bränningen.