ROLF PALM. Miniatyrvaser i stengods, 2 st.

280579. ROLF PALM. Miniatyrvaser i stengods, 2 st.

Miniatyrvaser i stengods, den ena blågrön glasyr, den andra med glasyr i bruna, gröna och mjölkvita toner, signerade och daterade Palm Mölle 1967, höjd 7,7-8 cm.

Den ena vasen med nerslipad droppe vid basen.

Rolf Palm (1930–2018)

Gör en kostnadsfri värdering!

Rolf Palm (1930–2018)

Antal besök: 835