FIOL, Axel Olsson (1846-1938).

280510. FIOL, Axel Olsson (1846-1938).

Kommer med stråke. Invändigt etikettmärkt. Längd (fiol) ca 61 cm

Axel Olsson mottog hedersomnämnande för sina fioler vid Stockholmsutställningen 1897.

Slitage, stötskador. Krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 598