Ca 17x7,5 cm
Typ 3-A (Duffs typologi)
Triangulär med tånge
Möjligen daterbar till Moa-hunter-deposit
Proveniens:
Nils Thorwaldson (1918-2019), privat samling förvärvad under 1970/80-talet.
Jordfynd.
Ca 17x7,5 cm
Typ 3-A (Duffs typologi)
Triangulär med tånge
Proveniens:
Jordfynd.