LJUSSTAKAR i tenn, 1 par, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1800-talets andra hälft.

280129. LJUSSTAKAR i tenn, 1 par, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1800-talets andra hälft.

2 ljusstakar i tenn gjorda av Johan Fredrik Werrenrath, verksam i Lund 1847-1900.

Stämplade Composition, F. Werrenrath, Lund. Höjd 19 cm.

Missfärgningar.
Bruksslitage
Svaga bucklor.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Missfärgningar.
Bruksslitage
Svaga bucklor.
Repor.

Antal besök: 5 077