1 st grötskål, AB Metallmanufaktur Lidköping, 1960. Höjd 50 cm.
2 st ljusstakar, Bo Santesson, Stockholm. 1950/60-tal. Höjd 11 cm.
1 st kanna, märkt 500/ BS. Höjd 23 cm.
1 st stop, Ernst Svedberg, Vetlanda, 1960. Höjd 11 cm.
1 st fat, otydligt stämplat. Höjd 33,5 cm.
1 st fat, stämplat Tenn N:H Gränna, J9.
Repor
Bruksskick
Skev ljusstake.
Repor
Bruksskick
Skev ljusstake.