1 PAR LJUSSTAKAR & FAT PÅ FOT, 3 delar, C.G Hallberg och A.G Dufva, 1800/1900-tal.
279946. 1 PAR LJUSSTAKAR & FAT PÅ FOT, 3 delar, C.G Hallberg och A.G Dufva, 1800/1900-tal.
2 st ljusstakar med alpaccaförsilvring. Stämplade CGHG för, CG. Hallberg, ALP för Alpacca. Fyllda fötter. Höjd 17 cm.
1 st fat på fot i nysilver, stämplad A.G Dufva, NS, A (åldersstämpel, troligtvis 1882). Höjd 22 cm. Diameter 23 cm.