TÅRTSPADAR i silver, 2 st, Ove Ohlander samt Gewe Silvervarufabriken Ab, totalvikt 110 gram.
279568. TÅRTSPADAR i silver, 2 st, Ove Ohlander samt Gewe Silvervarufabriken Ab, totalvikt 110 gram.
Spade, längd 23 cm
Stämplade med svensk kattfot, GEWE (Gewe Silvervarufabriken Ab), M (Malmö), D9 (1954)
Spade, längd 20 cm
Stämplad med svensk kattfot, H (Helsingborg), OO (Ove Ohlander) T8 (1945).
Spade, längd 23 cm
Spade, längd 20 cm