GJUTJÄRNSFÖREMÅL, 8 st, 1800-tal.

2794637. GJUTJÄRNSFÖREMÅL, 8 st, 1800-tal.

Gryta med lock, höjd, ca 20 cm.
Plättlagg samt munkjärn, största diameter, ca 26 cm.
Gryta, höjd, ca 18 cm, diameter, ca 31 cm.
m.m.

Åldersslitage samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

m.m.

Antal besök: 649