SERVISDELAR, 55 st, Stig Lindberg, "Dart", Gustavsberg.

279316. SERVISDELAR, 55 st, Stig Lindberg, "Dart", Gustavsberg.

Handmålat ugns- och diskmaskinsäkert stengods. VDN märkt.
Bottenmärkta Gustavsberg, Dart.

12 st mattallrikar, diameter 24 cm.
12 st djupa tallrikar, diameter 20 cm.
11 st assietter, diameter 19,5 cm.
12 st kaffefat, diameter 13 cm.
8 st kaffekoppar, höjd 6 cm.

Bruksslitage
Tillverkningsdefekt
Svaga krackelyrer
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 st kaffekoppar, höjd 6 cm.

Bruksslitage
Tillverkningsdefekt
Svaga krackelyrer
Repor.

Antal besök: 4 884