2792392. Dagbädd/soffa, ek, ull, 1970-tal.
Dagbädd/soffa, ek, ull, 1970-tal. Dagbädd med glaserad ekram och en lös sits- och ryggklädsel av beige, fläckigt ulltyg, utrustad med förvaringsutrymme under sittklädseln, H.75cm, sitthöjd: 38cm, L.190 cm, W.80cm.
Åldersanpassade tecken på gnidning och slitage, partiella fläckar i tyget.