DOCKOR, 2 st, samt MINIATYRSÄNG, 1900-tal.

279056. DOCKOR, 2 st, samt MINIATYRSÄNG, 1900-tal.

1 st docka med blundögon, märkt 370, A.M O DEP, Armand Marsielle, Made in Germany, höjd 49 cm.
1 st docka med underdel fylld av sand, rörliga armar, höjd ca 11 cm.
1 st minatyrsäng, etikettmärkt Gemla Leksaksfabrik, längd 40, bredd 22,5, höjd 22,5 cm.
Påse med extra kläder medföljer.

Bruks/åldersslitage, fläckar, säng med slagmärken, mindre hål under sandpåse.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 890