KAFFESERVISDELAR i porslin, Balmoral, Redfern & Drakeford, Longton, Stoke-on-Trent, England, 1902 - 1933.

278762. KAFFESERVISDELAR i porslin, Balmoral, Redfern & Drakeford, Longton, Stoke-on-Trent, England, 1902 - 1933.

Gods i benporslin, dekor i imari
4 kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 fat, diameter 12 cm
12 assietter, diameter 15 cm
Fat, diameter 22,5 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm
Ytterfoder, höjd 8,5 cm
Stämplad Balmoral China, R&D, England
Balmoral factory 1902 - 1933
Redfern & Drakeford 1892 - 1933.

Bruksskick
En kaffekopp med missfärgning
En kaffekopp spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 fat, diameter 12 cm
12 assietter, diameter 15 cm
Fat, diameter 22,5 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm
Ytterfoder, höjd 8,5 cm
Balmoral factory 1902 - 1933

Bruksskick
En kaffekopp med missfärgning
En kaffekopp spricka.

Antal besök: 2 676