PIPSTÅNKA, allmoge, daterad 1808.

278689. PIPSTÅNKA, allmoge, daterad 1808.

Troligen Forssa, Hälsingland. Märkt BES.

Höjd 29, diameter 21 cm.

Åldersslitage, band behöver spännas.

Tillagt 2015-05-05, kl. 16:59: Möjligen renoverad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 29, diameter 21 cm.

Antal besök: 1 311