innefattande,
14 tallrikar, 26,5 cm diameter,
7 tallrikar, 25cm diameter,
6 sidoplattor, 21cm diameter,
3 sidoplattor, 19.5cm diameter,
6 sidoplattor, 18.5cm diameter,
3 serveringsskålar, 24cm diameter,
serveringsfat med lock, 24cm diameter,
ett stort serveringsfat, 35cm tvärs över,
2 tefat för såsbåtar, 21cm över,
en åttkantig terrin stativ, 31cm diameter,
ett ägg kopp stativ, 19cm diameter,
och en fruktskål, 26,5 cm diameter,
Cirka 45 stycken.
De flesta bitar med krackelyr och slitage på förgyllning.
Några bitar med missfärgning, nagg och sprickor i fälgar.
I gott allmänt använt skick.