KERAMIKFÖREMÅL, 6 st, Nittsjö, 1900-tal.

278465. KERAMIKFÖREMÅL, 6 st, Nittsjö, 1900-tal.

1 st tillbringare, höjd 18,5 cm.
1 st vas, höjd 10,5 cm.
1 st skål, höjd 10 cm.
1 st skål med lock, höjd 11 cm.
2 st djupa tallrikar, diameter 18 cm.

Bruksslitage, krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st vas, höjd 10,5 cm.
1 st skål, höjd 10 cm.

Bruksslitage, krackeleringar.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 763