ALFRED EMILIEN DE NIEUWERKERKE (1811-1892). "Strid mellan hertigen av Clarence och Chevalier de Fontaine". Signerad Par le Cte De Nieuwerkerke och daterad 1858, bronsskulptur.

2782614. ALFRED EMILIEN DE NIEUWERKERKE (1811-1892). "Strid mellan hertigen av Clarence och Chevalier de Fontaine". Signerad Par le Cte De Nieuwerkerke och daterad 1858, bronsskulptur.

Höjd ca 70 cm, bredd ca 83 cm.

Ena lansen reparerad, åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 430