GLASSERVIS, 47 delar, Kosta glasbruk, 1900-talets andra hälft.

278099. GLASSERVIS, 47 delar, Kosta glasbruk, 1900-talets andra hälft.

Slipad geometrisk dekor.

11 vinglas, höjd 16 cm.
11 starkvinglas, höjd 12,5 cm.
13 snapsglas, höjd 11,5 cm.
12 vattenglas, höjd 7 cm.

Bruksskick.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slipad geometrisk dekor.

11 vinglas, höjd 16 cm.
13 snapsglas, höjd 11,5 cm.
12 vattenglas, höjd 7 cm.

Bruksskick.
Repor.

Antal besök: 1 093