SKÅLAR, glas, slipgraal, Edward Hald, Orrefors.

278065. SKÅLAR, glas, slipgraal, Edward Hald, Orrefors.

Skål med blå vertikala ränder.
Höjd 5,5 cm
Diameter 11,5 cm

Mindre skål
Höjd 5 cm
Längd 9 cm

Proveniens: Personlig gåva från Orrefors glasbruk.

Åldersslitage. Mindre tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 5,5 cm
Diameter 11,5 cm

Mindre skål
Höjd 5 cm
Längd 9 cm

Antal besök: 891