Skål med blå vertikala ränder. Höjd 5,5 cm Diameter 11,5 cm
Mindre skål Höjd 5 cm Längd 9 cm
Proveniens: Personlig gåva från Orrefors glasbruk.
Åldersslitage. Mindre tillverkningsdefekt.