278052. FIGURINER, 2 st, lergods, Tang-stil, Kina.
Höjd ca 19 cm.
Inköpa på Karla Antik & Inredning Ab, 2008.
Slitage, krackelyrer, glasyrbortfall, nagg/avslag.
Ett huvud med spricka runt hals, möjligen lagad.
Ett huvud samt axelparti lagat med retuscher.