PIEDESTAL, i form av kolonn, trä, 1700-tal.

277981. PIEDESTAL, i form av kolonn, trä, 1700-tal.

Vitmålad.
Totalhöjd 74,5 cm.
Diameter 29 cm.

Hårt slitage, skador, sprickor, färgbortfall, bas med extensiva skador (delar medföljer).

Gör en kostnadsfri värdering!

Vitmålad.
Totalhöjd 74,5 cm.
Diameter 29 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 606