277858. SEKRETÄR, art deco, 1900-tal.
Längd 110 bredd 37,5 höjd 112 cm.
Slitage, repor, fanerskador, skiva med omfattande fläckar.
Knoppar i behov av limning. Ställvis blekt. En nyckebössning saknas. Enstaka hål i bakstycke.