PARTI KERAMIK, 5 delar, Bl.a Laholm Keramik.

277793. PARTI KERAMIK, 5 delar, Bl.a Laholm Keramik.

1 st fat med dekor av hjärtformade blad och blommor. Stämplad Laholm Keramik. Diameter 24 cm.
1 st krus, stämplad Y. Blixt, Höganäs.
1 st fat, med dekor av bl.a blå blommor. Sven Törngren, märkt Törngren. Diameter 21 cm.
1 st fat, fågeldekor, Höganäs, märkt AJ. Diameter 24 cm.
1 st spargris, lila blomsterdekor, otydlig signatur. Höjd 15 cm.

Bruksskick.
Krakelyrer.
Märken.
Spargris bär krackelyrer samt nagg på knorr och tryne.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Krakelyrer.
Märken.

Antal besök: 1 411