Vas Höjd 20 cm Signerad Orrefors SG 395-21
Skål Höjd 13 cm, Diameter 18,5 cm Signerad Orrefors SG 0395-12.
Åldersslitage. Inskription finnes på vas.
Simon Gate (1883–1945)