SIMON GATE. Vas samt skål, "Tusen fönster", Orrefors, fullsignerade.

277792. SIMON GATE. Vas samt skål, "Tusen fönster", Orrefors, fullsignerade.

Vas Höjd 20 cm
Signerad Orrefors SG 395-21

Skål Höjd 13 cm, Diameter 18,5 cm
Signerad Orrefors SG 0395-12.

Åldersslitage. Inskription finnes på vas.

Simon Gate (1883–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas Höjd 20 cm
Signerad Orrefors SG 395-21

Signerad Orrefors SG 0395-12.

Simon Gate (1883–1945)

Antal besök: 2 414