Riddarens rustning, med sköld, svärd, cape och rustningsställ, replika.

2776687. Riddarens rustning, med sköld, svärd, cape och rustningsställ, replika.

Medeltida svart riddardräkt med sköld, svärd, cape och rustningsställ, replika.
Mått ca.: 195 cm.

Åldersanpassat tillstånd med tecken på slitage, repor, gnidning, bucklor och stötar på vissa ställen, saknade skruvar i vissa fall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått ca.: 195 cm.

Antal besök: 457