2776687. Riddarens rustning, med sköld, svärd, cape och rustningsställ, replika.
Medeltida svart riddardräkt med sköld, svärd, cape och rustningsställ, replika.
Mått ca.: 195 cm.
Åldersanpassat tillstånd med tecken på slitage, repor, gnidning, bucklor och stötar på vissa ställen, saknade skruvar i vissa fall.