VASER ett par samt RÖKELSEKAR, cloisonne, Kina, 1900-tal.

277465. VASER ett par samt RÖKELSEKAR, cloisonne, Kina, 1900-tal.

Polykrom dekor av blommor och fjärilar. Vasernas höjd ca 33 cm. Rökelsekarets diameter ca 25 cm.

Smärre slitage samt tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 716