2774296. SKIVSPELARE, Lenco, ca 1970.
Lenco B55 med integrerad förstärkare Lenco 350.
Kabinett i teakfanér. Troligen originalpickup och nål.
Bruksslitage, huv med ålderspåverkan och repor. Skivspelardel fungerade mekaniskt vid katalogiseringstillfället, förstärkare ej funktionstestad. Ingen funktionsgaranti lämnas.