WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, brons "Tango Argentino" 2/V, signerad, daterad 02. + 5 akvareller, skisser.

277322. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, brons "Tango Argentino" 2/V, signerad, daterad 02. + 5 akvareller, skisser.

Bronsskulptur, på träsockel, höjd 32 cm. Akvarellskisser av dansande par, delvis signerade.

Wanja "Nones" Håkansson (1923–2014)

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 203