BORDSLAMPA i teak och plåt, 1950-tal.

276835. BORDSLAMPA i teak och plåt, 1950-tal.

Grönlackad fot samt löstagbar skärm
Bottenplatta i metall
Höjd inklusive ljushållare 37 cm, diameter 25 cm
Metallplakett märkt E&B, 6145
Max 50W.

Bruksskick med avskrapningar
Något skev
El ej funktionstestad
Toppdetalj saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bottenplatta i metall
Metallplakett märkt E&B, 6145
Max 50W.

Bruksskick med avskrapningar
Något skev
El ej funktionstestad
Toppdetalj saknas.

Antal besök: 1 432