276835. BORDSLAMPA i teak och plåt, 1950-tal.
Grönlackad fot samt löstagbar skärm
Bottenplatta i metall
Höjd inklusive ljushållare 37 cm, diameter 25 cm
Metallplakett märkt E&B, 6145
Max 50W.
Bruksskick med avskrapningar
Något skev
El ej funktionstestad
Toppdetalj saknas.