276820. VAS i glas, Christer Sjögren, Lindshammar, signerad Chr Sjögren Lindshammar Sweden.
Stor vas i klarglas med dekor av rutmönster.
Botten 24x24 cm.
Höjd 38 cm.
Signerad Chr Sjögren Lindshammar Sweden.
Bruksskick.
Repor
Mynning med tillverkningsdefekt
Kalkavlagring.