18 st tallrikar, diameter 24,5 cm
12 st förrättstallrikar, diameter 19 cm
12 st assietter, diameter 17,5 cm
2 st uppläggningsskålar, diameter 22,5 cm
3 st uppläggningsfat, längd 32 cm
1 st soppterrin m. lock, höjd 16 cm
1 st såsskål, höjd 7,5 cm
11 st kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 st kaffefat, diameter 13,5 cm
1st mjölkkanna, höjd 9,5 cm
1 st sockerskål m. lock, höjd 8 cm.
Bruksslitage. Sliten dekor. Enstaka nagg förkommer.
1 st såsskål, höjd 7,5 cm
1st mjölkkanna, höjd 9,5 cm