PARTI GLAS, 5 delar, skålar på fot samt gräddkannor, 1800/1900-tal.

276728. PARTI GLAS, 5 delar, skålar på fot samt gräddkannor, 1800/1900-tal.

1 par skålar på fot, diameter 12,5, höjd ca 13 cm.
Gräddkanna med blå fot, höjd 8,5 cm.
Gräddkanna, blå glasmassa med vit kant, höjd 7 cm.
Skål på fot, blå glasmassa med vit kant, diameter 10,5, höjd 6 cm.

Brukslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Brukslitage, repor.

Antal besök: 843