SKÅL MED LOCK, porslin, "Red Dragon", Qianlongs märke, Kina, 1800-1900-tal.

276463. SKÅL MED LOCK, porslin, "Red Dragon", Qianlongs märke, Kina, 1800-1900-tal.

Höjd cirka 11 cm.
Diameter 26 cm.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd cirka 11 cm.
Diameter 26 cm.

Lätt bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 682