RING, 14K vit- samt rödguld med demantoidgranat, totalt ca 1,84 ct. Vikt 2,3 g.

276358. RING, 14K vit- samt rödguld med demantoidgranat, totalt ca 1,84 ct. Vikt 2,3 g.

Storlek 16,5. Rund facetterad granat. Ringskena i rödguld samt klofattning i vitguld.

Bruksslitage, mindre repor. Spricka samt flertalet inneslutningar i granat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 859