KAFFEPANNA och SKÅL, emalj samt glas. Kaj Franck, Finel, Arabia samt "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors. 1900-talets mitt.

276237. KAFFEPANNA och SKÅL, emalj samt glas. Kaj Franck, Finel, Arabia samt "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors. 1900-talets mitt.

Kaffepanna, höjd 20 cm, inkl. handtag.
Skål "Fuga", höjd 13, cm, diaeter 20,7 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 3 144