27619. PORTRÄTT, föreställande ung dam, otydligt signerad,daterad 1865, proveniens Krapperups slott.
Pastell, påskrift på baksidan. Denna tavlan köpte jag i Moskva i mitten av 1930-talet. Wanda Gyllenstierna Krapperup.
Utan ram 32 x 24 cm.