VÄSKSPÄNNE, Empirstil, 800 silver. Stämplat. Sekelskiftet 1800/1900. Vikt 142 gram.

276189. VÄSKSPÄNNE, Empirstil, 800 silver. Stämplat. Sekelskiftet 1800/1900. Vikt 142 gram.

Genombruten dekor med påfåglar och blomster. Kedja med genombrutna länkar.
Längd 19,3 cm.

Bruksslitage, ristad ägarmärkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 19,3 cm.

Antal besök: 936