SKULPTUR / PAPEGOJA samt FAT, lergods och porslin, Kina. 1800/1900-tal.

276112. SKULPTUR / PAPEGOJA samt FAT, lergods och porslin, Kina. 1800/1900-tal.

Papegoja, höjd 21 cm.
Fat, dekor i underglasyrblått, diameter 16 cm.

Bruksslitage, papegoja med lagning vid benen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Papegoja, höjd 21 cm.

Antal besök: 1 135