FAT, tenn 4 st, 1700/1800-tal.

275755. FAT, tenn 4 st, 1700/1800-tal.

ett fat, diameter 30 cm. Troligen Norsk hemslöjd.
ett fat, diameter 24 cm Hans Wicksten, Västerås 1782-1810/1814, A3, 1807
ett fat, diameter 22 cm, Carl Jacob Lemon, Stockholm 1818-1862, M3 1818
ett fat, diameter 21,5 cm Johan Gustaf Ryman, Stockholm 1761-1797, 1764.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 885