CARL MALMSTEN. Soffa, "Samspel", sammet, 1900-tal.

2757437. CARL MALMSTEN. Soffa, "Samspel", sammet, 1900-tal.

Rosa/röd sammet.
Längd 155, rygghöjd 68-82 cm, sitthöjd 42 cm, sittdjup 54 cm.
I separat auktion finns tillhörande fåtöljer.

Bruksskick. Ytsmuts. Blekt. Fläckar.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Rosa/röd sammet.

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 1 119