GAIWAN samt RÖKELSEKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

275735. GAIWAN samt RÖKELSEKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

Handmålad polykrom dekor med skulpturala scener i emaljfärger.
Gaiwan, höjd 12,5 cm.
Rökelsekar, längd 12 cm, höjd 4,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gaiwan, höjd 12,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 944