WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, gips, "Harry Olsson, gipsmakare".

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, gips, "Harry Olsson, gipsmakare".
275729. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, gips, "Harry Olsson, gipsmakare".

Beskrivning

Höjd 31,5 cm.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Visst slitage.

Följerätt

Nej

Konstnär/formgivare

Wanja "Nones" Håkansson (1923–2014)

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Laddar…
Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
275729. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, gips, "Harry Olsson, gipsmakare".

Beskrivning

Höjd 31,5 cm.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Visst slitage.

Följerätt

Nej

Konstnär/formgivare

Wanja "Nones" Håkansson (1923–2014)

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 574