PAUL PAEDE. Tavla, Utan titel.

2756108. PAUL PAEDE. Tavla, Utan titel.

Paul Paede (1868-1929), målning, utan titel, olja på duk. Skildring av en återvändande jägare på hästryggen, framför honom slog en stående kvinnlig naken med en arm över huvudet, signerad längst ner till vänster, 165x96cm (181x111cm).

Krakelee.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krakelee.

Antal besök: 962