BORDSFOTOGENLAMPA i vitmetall och glas, 1900-talets mitt.

274943. BORDSFOTOGENLAMPA i vitmetall och glas, 1900-talets mitt.

Bordsfotgenlampa med kupa i frostat glas.

Höjd inklusive brännrör ca 55 cm.
Graverad Wunderlampe Patent.

Repor.
Bucklor på metall.
Kantnagg på skärmens övre del
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Graverad Wunderlampe Patent.

Repor.
Bucklor på metall.
Kantnagg på skärmens övre del
Bruksslitage.

Antal besök: 1 349