274738. SKÅL och ett par LJUSSTAKAR , "Kent", Elis Bergh, Kosta, signerade.
Skål höjd 14,3 cm, diameter 20,5 cm.
Ljusstakar höjd 18,7 cm, diameter 9,7 cm.
Skål: Obetydlig nagg och märke, troligen tillverkningsrelaterad.
Ljusstake: Obetydlig nagg.
I övrigt bruksslitage.