WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, kompositmaterail/metall, "Bruksarbetaren", 2009.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, kompositmaterail/metall, "Bruksarbetaren", 2009.
274730. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, kompositmaterail/metall, "Bruksarbetaren", 2009.

Beskrivning

"Bruksarbetaren" finns i naturlig storlek som bronsstaty på Gamla torget i Mariestad, invigd 2009.

Skulptur på träplatta, höjd 40, längd 54 cm. Cykel, metall, extra.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Följerätt

Ja

Konstnär/formgivare

Wanja "Nones" Håkansson (1923–2014)

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Laddar…
Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
274730. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Skulptur, kompositmaterail/metall, "Bruksarbetaren", 2009.

Beskrivning

"Bruksarbetaren" finns i naturlig storlek som bronsstaty på Gamla torget i Mariestad, invigd 2009.

Skulptur på träplatta, höjd 40, längd 54 cm. Cykel, metall, extra.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Följerätt

Ja

Konstnär/formgivare

Wanja "Nones" Håkansson (1923–2014)

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 668