SKÅL i tenn, med mässingshanklar, CG Hallberg, 1931.

274529. SKÅL i tenn, med mässingshanklar, CG Hallberg, 1931.

Skål på fot med hanklar i mässing. Bottenstämplad med CG Hallberg, E8 för 1931, Svenskt Tenn.

Diameter ca 20 cm. Höjd 11 cm.

Gravyr.
Repor.
Märken.
Bucklor.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gravyr.
Repor.
Märken.
Bucklor.
Bruksskick.

Antal besök: 3 011