DANMARK - ELEGANT SILVERPLÄTERAD KAFFE- OCH TESERVIS, COHR.

2744140. DANMARK - ELEGANT SILVERPLÄTERAD KAFFE- OCH TESERVIS, COHR.

Hans Bunde, fyra delar silverpläterat set designat av Hans Bunde för Cohr, bestående av en kaffekanna (20 cm hög), tekanna (15,5 cm hög), sockerskål med lock med lock och mjölkkanna, med svarta färgade handtag och finaler. Stämplad till basen, "Danmark, Cohr”. (4).

Några märken och repor på platser, pip av kaffekanna något bucklad ur formen (moll), något slitage på baserna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 265